Als tweede geplaatste Jim Williams ontsnapt aan uitschakeling – updates zondagmiddagsessie

Het scheelde maar weinig of de als tweede geplaatste Welshman Jim Williams kon in de laatste wedstrijd van de zaterdagavond al weer afscheid nemen van het BDO wereldpodium en het publiek in de O2 te Londen.

Williams speelde een tweede ronde match tegen de Schot Gary Stone die het Williams knap lastig heeft gemaakt. Iedere keer kwam Stone van 1 set achter gelijk en in de vijfde alles beslissende set kwam Stone zelfs 2-0 voor en leek het bijna over en uit voor ‘Kuifje’.

Williams wist er een tie-break uit te slepen waarin hij opnieuw eerst achter kwam maar uiteindelijk 4-3 voor kwam. Stone kwam toch langszij maar bezweek in de volgende 2 legs toch door de druk. Williams won 2 legs op rij en pakte daarmee de set en is door naar de derde ronde.

Fransman Thibault Tricole zorgde voor sensatie tijdens zijn debuut optreden op het BDO wereldpodium door in de sudden death leg van zijn partij tegen de Schot Ross Montgomery in 15 darts deze leg te pakken door 76 uit te gooien. Dit was een eerste ronde partij en Thibault treft nu in de tweede ronde opnieuw een Schotse speler, Ryan Hogarth.

Regerend World Cup singles kampioen Darren Herewini uit Nieuw Zeeland klopte in een eerste ronde partij Engelsman Simon Stainton met 3-1 in sets. Herewini kwam 1-0 achter maar won vervolgens 3 sets op rij en is nu in de tweede ronde de tegenstander van Andy Hamilton.

In het dames toernooi schreef de 15-jarige Beau Greaves geschiedenis door als jongste dame ooit een match op het BDO wereldpodium te winnen. In twee sets won de Engelse van de Australische Tori Kewish. Beau gooide een gemiddelde van 80.37 en verloor in die match slechts 1 leg.

Vandaag, zondag 5 januari komen vier Nederlanders in actie. ’s Middags speelt Aileen de Graaf in de derde wedstrijd van die sessie tegen de Engelse Kirsty Hutchinson. In de laatste partij van die sessie speelt Willem Mandigers tegen de Duitser Michael Unterbuchner en in de laatste wedstrijd van de avondsessie een Nederlands onderonsje tussen Martijn Kleermaker en Gino Vos.

De indeling voor vandaag;

Zondagmiddag 5 jan
Pos  Player Player       score
14:00 Wayne Warren (5) Justin Thompson 3 2
Joe Chaney Ben Hazel 2 3
Aileen de Graaf (3) Kirsty Hutchinson 2 1
Willem Mandigers (8) Michael Unterbuchner
Zondagavond
Pos  Player Player       score
20:00 Andreas Harysson John O’Shea
Deta Hedman (5) Laura Turner
Paul Hogan Brian Raman
Martijn Kleermaker (7) Gino Vos
redactie Darts4u:
Related Post